Řídil jste pro vlivem alkoholu? Hrozí Vám uložení zákazu řízení i citelné pokuty! Pomůžeme Vám problém vyřešit, lze najít řešení bez odebrání řidičského průkazu.
Pokud Vás trápí alkohol za volantem, právní kvalifikace Vašeho jednání záleží na mnoha aspektech. Může se jednat o přestupek – řízení pod vlivem alkoholu, kde Vám hrozí zákaz řízení a finanční sankce. Také však při vyšších hodnotách alkoholu v dechu může být Vaše jednání kvalifikováno jako trestný čin – Ohrožení pod vlivem návykové látky. V případě řízení pod vlivem alkoholu je hranicí mezi přestupkem a trestným činem běžně hladina 1 promile alkoholu v krvi, tato hodnota může být zajištěna nejen dechovou zkouškou ale také krevním rozborem či lékařským vyšetřením.
V případech řízení pod vlivem alkoholu je určitě vhodné věc řešit s odborníkem. Naši advokáti Vám mohou pomoci i v případě pozitivního nálezu návykové látky v krvi, vyřešit případ tak aby Vám nebyl odebrán řidičský průkaz.
Pokud jste byl přichycen při řízení pod vlivem a nejste si jistý, že nenadýcháte méně než 1 promile alkoholu, může být výhodnější dechovou zkoušku odmítnout, a riskovat tím pouze obvinění z přestupku odmítnutí dechové zkoušky a nikoliv trestného činu řízení pod vlivem.
Pokud Vás zajímá, jak postupovat v případě odmítnutí dechové zkoušky podívejte se zde.
Díky mnoha legislativním požadavkům na zajištění jízdy pod vlivem alkoholu, je velmi důležité věc řešit co nejrychleji aby bylo možné vyhnout se odebrání řidičského průkazu.
Řízení pod vlivem lze obhájit bez odebrání řidičského průkazu! Alkohol za volantem je jeden z nejčastějších důvodů odebrání řidičského průkazu, pokud chcete vědět jak obejít zákaz řízení, neváhejte a kontaktujte nás.
Naši advokáti Vám díky více než 20 ti leté praxi pomohou Váš problém s alkoholem za volantem vyřešit bez odebrání řidičského průkazu.
Současná právní úprava je jednou z nejpřísnějších v Evropě. Není zde žádné povolené minimální množství alkoholu v krvi. Přestupku se tedy dopouští každý, kdo řídí motorové vozidlo nebo jede na zvířeti bezprostředně po požití alkoholického nápoje nebo v takové době, kdy může být ještě pod jeho vlivem. V praxi tedy nelze za volant usednout ani v době bezprostředně po požití alkoholického nápoje ani v době, kdy může mít člověk tzv. zbytkový alkohol. V případě jízdy pod vlivem alkoholu se může řidič dopustit buď přestupku anebo dokonce trestného činu. Zde je rozhodující hranicí 1 promile alkoholu v těle. Pod tuto hranici se jedná o přestupek. Jízdu s množstvím alkoholu pod jedno promile následně s řidičem řeší příslušný úřad obce s rozšířenou působností. V okamžiku, kdy řidič nadýchá nebo je mu následným lékařským vyšetřením prokázána hodnota nad jedno promile, věc je řešena soudně jako trestný čin.
Alkohol v těle řidiče je dnes zjišťován dvěma různými způsoby. Prvním je dechová zkouška, dechová zkouška je orientační a její výsledek může být mnoha faktory zkreslen. Nicméně v českém právním řádu dechová zkouška postačuje k prokázání ovlivnění alkoholem a tedy i případné jízdy pod vlivem. Nicméně, řidič má možnost dechovou zkoušku odmítnout a požadovat místo ní lékařské vyšetření spojené s odběrem biologického materiálu. V rámci něj je odebrán vzorek krevního séra a následným rozborem je zjištěna hladina alkoholu v krvi. Takto zjištěná hranice je následně průkazná bez možných odchylek či zpochybnění. U dechové zkoušky je naproti lékařskému vyšetření mnoho možností, kde může policista pochybit a tím také znehodnotit důkazy, které proti Vám může použít správní orgán.
Řidič také může na výzvu policisty reagovat odmítnutím jak dechové zkoušky tak i následného lékařského vyšetření. Tím se sice vystavuje postihu za jeden z nejzávažnějších přestupků, může ovšem odvrátit hrozbu trestného činu, pokud by měl nadýchat více než jedno promile.
Řízení pod vlivem alkoholu do 1 promile je přestupek dle § 125c odst. 1 písm. b) zák. č. 361/2000 Sb., „v rozporu s § 5 odst. 2 písm. b) řídí vozidlo nebo jede na zvířeti bezprostředně po požití alkoholického nápoje nebo po užití jiné návykové látky nebo v takové době po požití alkoholického nápoje nebo užití jiné návykové látky, po kterou je ještě pod vlivem alkoholu nebo jiné návykové látky,“ dle obecného popisu se jedná o závažný přestupek, na který však lze nahlížet z několika různých úhlů.
V případě alkoholu se jedná o řízení, kdy je zjištěna hladina alkoholu v rozpětí od jedné do devadesáti devíti setin promile alkoholu v dechu nebo v krvi. Za tento přestupek je ukládána finanční sankce v rozsahu sedm až dvacet pět tisíc korun a šest až osmnáct měsíců zákazu řízení. Pokud Vás zajímá, jak obejít zákaz řízení tak nás kontaktujte, naši advokáti Vám rádi pomohou.
Problém v tomto případě jsou dvě bodové sazby, a to pokud řidič nadýchá, po odpočtu „tolerance“, do 0,30 promile nemá za tento přestupek žádný bodový postih. Pokud je tedy řidiči v dechu naměřena hodnota alkoholu 0,3 promile, hrozí mu uložení zákazu řízení a citelné finanční sankce jak jsme si uváděli výše, ale nebudou mu zaznamenány trestné body. Což je ve zjevném nepoměru například k překročení nejvyšší povolené rychlosti v obci, kdy již jsou přestupci zaznamenávány dva trestné body i za malé překročení rychlosti. Při těchto nízkých hodnotách se sice často jedná o „zbytkový“ alkohol, ovšem pokud platí nulová tolerance k alkoholu za volantem, nemělo by o postihu být rozhodováno na základě rychlosti metabolismu přestupce.
Zákaz řízení je však případě řízení pod vlivem ukládán i za hodnotu jedné setiny promile (0,01 promile), kdy spolu s minimálně šesti měsíčním zákazem většinou dostává přestupce za tuto naměřenou hodnotu i finanční sankci ve výši od minimálně sedmi tisíc korun. V tomto případě je zjevný rozpor mezi závažností jednání, trestem zákazu činnosti a bodovým postihem. Zde se nabízí i srovnání s většinou evropských zemí, kdy trestáme za hodnoty, které jsou jinde v Evropě legální. V rámci správního trestání je tu i další úskalí, které není správními orgány reflektováno. V případě, že se přestupce podrobí odběru krve a následným rozborem krevního séra je zjištěna hodnota alkoholu v krvi nižší než dvě desetiny promile, jedná se podle České lékařské společnosti soudního lékařství a soudní toxikologie o hodnotu na základě, které není průkazná přítomnost alkoholu v těle. Tento názor hovoří o množství alkoholu v krvi nikoli v dechu, kdy za nižší hodnoty v dechu jsou přestupci trestání, i přestože měření alkoholu v dechu je daleko méně přesné a průkazné než právě rozbor krevního séra. V případě řízení pod vlivem alkoholu je na místě uvažovat o snížení sankcí zákazu činnosti při nejnižších hodnotách. Z lékařského hlediska se nejedná o řízení pod vlivem a s tím spojené vyjasnění metodiky, kdy je osoba pod vlivem a kdy nikoli, resp. kdy je hladina alkoholu prokazatelná a kdy není.
Nejprve nám sdělíte co Vás trápí, podrobně projdeme veškeré informace a skutečnosti k Vašemu případu. Následně Váš případ bezplatně posoudíme, díky mnoha řešeným případům a více než 20 letům praxe v dopravním právu jsou schopni naši advokáti kvalifikovaně odhadnout šanci na úspěch ve Vašem případu.
Pokud bude mít Váš případ šanci na úspěch určíte s advokátem další postup a strategii. Naši advokáti Vám vždy poskytnou upřímný a reálný pohled na Váš případ. Pokud sdělíme, že je úspěšnost 80% jsme schopni to smluvně garantovat, platíte jen za úspěch ve věci.
Všem našim klientům, můžeme garantovat mimo maximální nasazení pro Váš případ také okamžitou linku na přiděleného advokáta, předností právní pomoc advokátů i v jiném než řešeném případu a v neposlední řadě naprostou diskrétnost. Samozřejmostí je Váš úplný přehled o stavu, vývoji a očekávaném řešení Vašeho případu.
Napište nám prostřednictvím kontaktního formuláře
nebo nám zavolejte na telefonní číslo níže. Pokud se
nedovoláte, hned jak to bude možné, zavoláme zpět.
© mam12bodů | Všechna práva vyhrazena